Weymouth: Tina in Veronika po odličnem začetku tretji

0

Danes se je v Weymouthu s prvim tekmovalnim dnem začela četrta regata ISAF svetovnega pokala v jadranju.

V razredu 470 so danes v vetru, ki je pihal s hitrostjo do 18 vozlov, izpeljali dva plova. V močni konkurenci, kjer bo odločala vsaka malenkost, sta odlično začeli tudi Tina Mrak in Veronika Macarol. V današnjih plovih sta v cilj prijadrali kot četrti in tretji in sta na skupnem tretjem mestu. V vodstvu sta po dveh zmagah Novozelandki Jo Aleh in Polly Powrie, na drugem mestu pa Britanki Hannah Mills in Saskia Clark z dvema drugima mestoma.

Veronika Macarol je po vrnitvi na kopno na kratko opisala dogajanje na regatnem polju: »Danes smo odjadrali dve regati po srednje močnem vetru od 14 do 18 vozlov. Veter je za več stopinj obračal smer, bila so tudi velika nihanja v moči. Zabeležili sva 4. in 3. mesto in sva skupno na tretjem mestu. Za jutri je napovedan zelo močen veter z vzhoda, 25 do 28 vozlov, začnemo ob 11. uri po lokalnem času.«

V razredu kite so zadnji odšli na vodo in so na klasičnem jadralnem polju izpeljali šest plovov. Toni Vodišek je po za zdaj neuradnih rezultatih dosegel 8., 5., 7., 8., 7. in 7. mesto in je na skupnem sedmem mestu. Jutri se bodo tekmovalci na podlagi današnjih rezultatov razvrstili v izločilne boje.

Toni Vodišek po prvem dnevu tekmovanja: “Z današnjim dnem sem zelo zadovoljen, pa tudi utrujen. Odvozili smo šest plovov, današnji rezultati so zadostovali za skupno sedmo mesto. Jutri se obeta se močnejsi veter, kar mi ne ugaja najbolj, saj sem najlažji tekmovalec. Vseeno ne molam maj.”

This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT